TR-GeYiK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AnasayfaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Untitled Document
KY Basında Çıkan Haberler Önceki başlık Sonraki başlık Aşağa gitmek
Sayfaya git : Önceki  1, 2, 3
Yazar Mesaj
chyreoop

KY Basında Çıkan Haberler - Sayfa 3 Modpp9
chyreoop

Kadın
Yaş : 30 Kayıt tarihi : 27/08/08 Mesaj Sayısı : 613 Nerden : Adanaqq*... Lakap : nuRss,AngeL
MesajKonu: Geri: KY Basında Çıkan Haberler KY Basında Çıkan Haberler - Sayfa 3 Icon_minitime8/28/2008, 13:55

Konuyu öyle bir yedirdiler ki!

Çok eleştirdim, "Türkiye'de olmaz böyle şey" dedim ama belki de yanıldım. Aslında yanılmak değil de birbirinin tekrarı hiçbir şeyden hoşlanmadığım için açtım ağzımı yumdum gözümü... 'Kavak Yelleri', gerçekten başarılı gitti. Hatta Türkiye'de olmaz dediğim 'kankanın sevdiğine göz koyma' durumunu Efe karakteriyle öyle bir yedirdiler ki, hepimiz Deniz'i Meniz'i unuttuk. Aslına bakarsanız, 'Kavak Yelleri'nin copypaste edildiği dizi "Dawson's Creek"te durumlar biraz farklıydı. Bir kere Pacey, Efe'nin aksine Dawson'ın karşısında ezik ve kompleksliydi. Efe'nin kendine güvenli ve hayat dolu tarzından bir hayli uzaktı. Bu bir yana Dawson, Deniz'e göre çok daha efendi ve sevgi doluydu. Eğer çok asi ve hırçın bir ruha sahip değilseniz, efendi bir aile kızıysanız, Dawson'ı sevmemeniz imkansızdı.
Pacey ise hiç kimseyle ortak bir noktada buluşmak istemeyen nevi şahsına münhasır bir kişilikti.
Dizinin Türk versiyonunda ise durum oldukça farklı. Bir kere 'Kavak Yelleri' başladığından beri Dağhan Külegeç ortaya harika bir oyunculuk çıkardı. Dağhan sayesinde Efe karakteri o kadar ön plana çıktı ki, Deniz karakteri gölgede kaldı. Aslı'nın ilk aşkı Efe'nin çılgın ve eğlenceli kişiliğinin altında ezildi. Sürekli mızmızlayan, hayatını bir türlü yola koyamayan, hata yapan, kaçan, saklanan Deniz, bizde çok da güvenilir bir imaj bırakmadı.
Tam aksine Efe'nin yoktan var etme çabası ve kıvrak zekası sayesinde başardıkları onu gözümüzde daha da parlattı. Sonuçta dostunun sevdiğine göz koyan Efe'ye kızmıyoruz. Dizinin fanatiklerinin internet üzerinden yaptığı yorumlar da bunu açıkça gösteriyor.
'Kavak Yelleri' fanları, Aslı ve Efe aşkına onay vermiş görünüyor. İşte burada dizinin senaristleri büyük bir alkışı hak ediyor. Çalıp kopyalasalar da bizim kültürümüzde yuhlanacak bir aşkı sevdirmeyi ve kabul ettirmeyi başardılar. Bakalım, önümüzdeki günlerde 'Kavak Yelleri'nde daha neler göreceğiz?

Nilgün K.Tahmaz/TAKVİM
http://www.dersciyiz.com
chyreoop

chyreoop

Kadın
Yaş : 30 Kayıt tarihi : 27/08/08 Mesaj Sayısı : 613 Nerden : Adanaqq*... Lakap : nuRss,AngeL
MesajKonu: Geri: KY Basında Çıkan Haberler KY Basında Çıkan Haberler - Sayfa 3 Icon_minitime8/28/2008, 13:55

Hafızamdaki hiçbir şeyi silmem !

'Kavak Yelleri' dizisinin genç oyuncusu Didem İnselel, nam-ı diğer 'Gönül Hoca' kendisini Hülya dergisine anlattı..

* Sevgilimin özel eşyalarımı karıştırmasından, cep telefonuma bakmasından hiç hoşlanmam, ama yapmışlığım vardır. Çok ayıp ama fırsatını bulursam kaçırmam.

* Aldatılırsam üzülürüm, gururum kırılır daha da önemlisi... Asla affedici olmam. Etrafımdan ve kendi yaşadıklarımdan şunu öğrendim: Kırılan ve yapıştırılan bir kasede bir daha 'sıcak' çorba içilmez.

* Erkekte de kadında da en nefret ettiğim özellik cimrilik. Bir de 'Sen benim kim olduğumu biliyor musun?' havasında olanlar...

* Bugüne kadar hiç terk etmedim terk edilmedim de. Bir sona gelindiğinde genellikle ben kendimi ortadan yok ederim.

* Aşık olduğumda kalbim midemde atar. Kontrolümü kaybederim.

* Hiç çok büyük bir hayal kırıklığı yaşamadım. Ama herkes gibi benim de yakın arkadaşlarımdan yediğim dirsekler vardır...

* İntikam duygusuyla kendimi beslemedim hiç. Hep zamana bıraktım, o gerekeni benim için yaptı.

* Kontrolümü kaybettiğimde en çok yaptığım şey yatağıma girip, boncuk böceği gibi yuvarlanıp uyumak. Çok iyi gelir bana, uyandığımda kendimi sıfırlamış olurum.

* Çılgın bir tip değilim, çok isterim çılgın bir tip olmayı aslında, ama yapımda yok herhalde.

* Kendimi üç kavramla tanımlasam, 'hayvansever, evcimen ve de kendine zarar verecek kadar merhametli' derim.

* Bir starla dünyaya açılmaya gerek yok, bana Şener Şen yeter.

* Her şeyimi sevdiklerime anlatmayı sevdiğim için, özel bir terapiste hiç ihtiyaç duymadım.

* Birinin arkasından konuşurken yakalansam, kafamı gömecek kum ararım.

* İnterneti ve cep telefonunu bulanlar bence yüzyılın dahileri... Kanser tedavisini bulacak olanlar da bu sıralamaya girecekler.

* Eğer bir zaman makinesi olsam 70'li yılların İstanbul'una gidip, annemle iki yakın arkadaş olmak isterdim.

* Hayatınıza dair hafızanızdan bir şeyi silmemi isteseniz hiçbirini silmem. Arada bir onları hatırlamak hayatı daha değerli kılıyor.

* Hayatımda tutku da sevgi de olsun isterim. Birinin eksikliği dengeyi bozar.

Kaynak: Sabah.com.tr
chyreoop

chyreoop

Kadın

Kavak yelleri mi tayfun mu?

İzleyici Ezgi Coşkun'un, Kanal D'de yayınlanan Kavak Yelleri dizisiyle ilgili yorumunu, Yüksel Aytuğ, Sabah gazetesindeki köşesine taşıdı:

"Ben 16 yaşındayım ve Kavak Yelleri dizisi başladığı zaman dizideki 3 karakterin birbirine olan bağlılıkları ve dostluklarını sevdim. Bu nedenle bu diziyi izlemeye başladım. Diziye ilk önce Almanya'dan bir kız geliyor ve bu 3 kişiden birisi Almanyalı kıza aşık oluyor. Aradan 5-6 bölüm geçiyor, çocuk diğer kıza aşık olduğunu anlıyor ve kıza açıklıyor. Ne yazık ki çok geçmeden onlar da ayrılıyor. Nedeni ise baştaki Almanyalı kız. Çocuk, Amerika'ya gidiyor. Yine çok geçmeden 3 kişiden kalan bir tanesi başından beri en yakın arkadaşı, dostu bildiği her zaman yanında olduğu kıza aşık olduğunu anlıyor ve kız da bunu öğrenince ona karşı duyguları kabarıyor. Üstelik bunlar sadece 2 gün içinde oluyor. Şimdi bu gençlerin arasında en baştaki dostluktan eser kaldı mı sorabilir miyim? Bu gençlik dizisinin bu kadar çok seveni varken, dizinin başındaki dostluğu, masumiyeti kaybettirip, yerine cinayet, karmaşa gibi şeyler koymak doğru bir şey mi?" Belli ki sevgili Ezgi de tıpkı benim gibi dizide herkesin herkese "şıp" diye aşık olmasına takılmış. Tamam, gençlerin başında "kavak yelleri" esiyor ama bu iş artık "tayfuna" dönüştü!..
chyreoop

chyreoop

Kadın
MesajKonu: Geri: KY Basında Çıkan Haberler KY Basında Çıkan Haberler - Sayfa 3 Icon_minitime8/28/2008, 13:56

Hayali yönetmen olmak

Ünlü oyuncu Demet Evgar'ın kardeşi olan Yiğit Evgar 'Kavak Yelleri'nde oynuyor. Yönetmen olmak istediğini söyleyen genç oyuncu "İyi bir yönetmenin oyunculuktan da anlaması gerekir" diyor.

Kavak Yelleri dizisinde Umut karakterini canlandıran Yiğit Evgar gördüğü ilgiden şaşkın... Demet Evgar'ın kardeşi olan genç oyuncu İlgi göreciğimi tahmin ediyordum. Ama bu kadarını beklemiyordum. Sonra şuna inandım: Kadroya kim girse yine aynı ilgiyi görecekti. Çünkü oyunculuk yeteneği olmayan birçok insan sadece tipi düzgün olduğu için el üstünde tutuluyor' diyor. Evgar'ın en büyük hayali ise iyi bir yönetmen olmak.

* Kavak Yelleri'nin kadrosuna yeni girdiniz. İlgi nasıl?
Diziye başladığım zaman bir çok kişi büyük bir ilgiyle karşılaşacağımı söylemişti. Ama ben bu kadarını beklemiyordum. Sonra şuna inandım: Ben değil de başka birisi girmiş olsaydı kadroya yine aynı ilgiyi görecekti. Çünkü oyunculuk yeteneği olmayan bir çok insanı sadece tipi düzgün olduğu için el üstünde tutuyorlar. Çok da fazla sıkılmıyorum. Pelin (Karahan) ya da Dağhan (Külegeç') gibi bir noktada olmadığım için biraz daha rahatım.

MODAYI TAKİP ETMEM

* Bu ilgi televizyonun sihrinden mi kaynaklanıyor?
Tabii... İnternet olmasaydı da bu diziler bu kadar çok izlenmezdi. Teknolojinin büyüsünden kaynaklandığını düşünüyorum.

* Aslında yönetmen olmak istediğiniz doğru mu?
İyi bir yönetmen oyunculuktan anlamalıdır. Oyuncuya nasıl bir rol vermesi gerektiğini bilmelidir. Oyunculuğu bundan daha iyi anlayamazdım.

* Arkadaşlarınızdan nasıl tepkiler alıyorsunuz?
Ben Manisalıyım. 2 sene önce geldim buraya. Küçük bir yerden gelip böyle bir dizide oynuyor olmam onlar için şaşırtıcı tabii. Benimle gurur duyduklarını söylüyorlar. Bu da hoşuma gidiyor.

* Oyunculuk dışında neler yapıyorsunuz?
Fotoğraf çekiyorum, Beşiktaş'ta balık tutuyorum.

* Konserleri takip ediyor musunuz?
FazlasıylaTravis, Björk, Metallica. Hiçbirini kaçırmayacağım. Müzikle aram iyidir.

* Modayı takip eder misiniz?
Hayır. Çok rahat ve spor giyinirim.

Ablam değil arkadaşım gibi

*Yönetmenliği seçmek istemenizde ablanız Demet Evgar'ın bir etkisi oldu mu?
Evet bu isteğimi ablamın oyuncu olması perçinledi. Hep setlerine gidiyordum. "Bir gün bu işi ben yapmalıyım" dedim. Ablam da çok sevindi bu kararıma...

* Nasıl bir ilişkiniz var peki?
Anlatmak zor! Abla kardeşten çok arkadaş gibiyiz. Ama arada abla da oluyor. Ben de kardeş!

(Seventeen Dergisi)
chyreoop

chyreoop

Kadın
MesajKonu: Geri: KY Basında Çıkan Haberler KY Basında Çıkan Haberler - Sayfa 3 Icon_minitime8/28/2008, 13:56

Evliliği doğru bulmuyorum
Kanal D’de yayınlanan Kavak Yelleri dizisinde rol alan Didem İnselel, evlenmeyi düşünmediğini ve doğru da bulmadığını söyledi.

TELEVİZYONGAZETESİ

Kanaltürk’te ekrana gelen ’Renkli Televizyon’ programına konuk olan Didem İnselel, evliliğe karşı olduğunu söyledi.

Evlenmeyi düşünmediğini vurgulayan genç oyuncu, "Çok doğru bulmuyorum yani. Çok inanmıyorum. Evleniyim gibi pek hayalim olmadı. Ama gün gelir öyle bir şey olur ki evlenebilirim" diye konuştu.

Didem İnselel, çevresinde gördüğü evliliklerin kendisini olumsuz yönde etkilediğini ve bunun içerisinde olmayı istemediğini sözlerine ekledi.

KAYNAK: TELEVİZYONGAZETESİ
chyreoop

chyreoop

Kadın

Kanal D’de yayınlanan Kavak Yelleri dizisinde rol alan Didem İnselel, evlenmeyi düşünmediğini ve doğru da bulmadığını söyledi.

TELEVİZYONGAZETESİ

Kanaltürk’te ekrana gelen ’Renkli Televizyon’ programına konuk olan Didem İnselel, evliliğe karşı olduğunu söyledi.

Evlenmeyi düşünmediğini vurgulayan genç oyuncu, "Çok doğru bulmuyorum yani. Çok inanmıyorum. Evleniyim gibi pek hayalim olmadı. Ama gün gelir öyle bir şey olur ki evlenebilirim" diye konuştu.

Didem İnselel, çevresinde gördüğü evliliklerin kendisini olumsuz yönde etkilediğini ve bunun içerisinde olmayı istemediğini sözlerine ekledi.

chyreoop

chyreoop

Kadın

Başında Kavak Yelleri esiyor

'Kavak Yelleri' dizisinin 'Aslı'sı Pelin Karahan Bodrum'da tatilin keyfini çıkarıyor. Karahan rol aldığı televizyon reklamları sayesinde keşfedilip popüler olmuş. Yapımcılar reklamlardan izleyip beğendikleri Karahan'a 'Yaprak Dökümü'nde başrolü verince genç kızın kaderi bir anda değişmiş. Lola Beach'te güneşlenen Pelin Karahan düzgün fiziği ve çekici güzelliğiyle dikkatleri üzerine çekti..

Günes Gazetesi

Pelin Karahan, Kavak Yelleri tatile girince soluğu Bodrum'da aldı

Dizide sessiz sakin, hatta utangaç bir genç kızı canlandıran Karahan, önceki gün objektiflere plajda takıldı. Düzgün fiziği ve minik bikinisiyle dikkatleri üzerine çeken oyuncu, meraklı bakışlara aldırmadan şezlonguna geçip güneşlenmeye devam etti.

KELEBEK-HÜRRİYET
chyreoop

chyreoop

Kadın

Dizilerin çekimleri başlıyor !

Diziseverlerin yeni bölümlerini merakla bekledikleri diziler çekim hazırlıklıklarına başlıyor.

Kanal D’de yayınlanan ’Binbir Gece’, Şehrazat ve Onur’un düğün törenlerinde Şehrazat’ın fenalaşarak yere yığılmasıyla sezon finalini yapmıştı. Canlı olarak çekilen sezon finalinden sonra izleyenler büyük bir merakla dizinin yeni bölümünü bekliyorlar. 18 Ağustos’ta çekimlerine başlanması planlanan Binbir Gece, yeni sezonda da devam edecek. Şu anda 20 bölüm çekilmesi planlanan dizinin sezon sonuna kadar sürmesi konusunda kesin bir karar olmamakla birlikte, reytinglere göre karar verilecek.

Kanal D’nin sevilen dizileri arasında yer alan ’Asi’nin çekimlerine ise 20 Ağustos ta başlanması planlanıyor. Dizinin yeni sezondaki ilk bölümde İstanbul sahneleri de olacak. Bir kaç gün İstanbul’da çalışacak olan ekip daha sonra Antakya’ya hareket edecek.

Kanal D’nin bir başka dizisi ’Kavak Yelleri’nin hazırlıklarına bu hafta içinde başlanacak. Ekip İzmir’e hareket edecek ve dizinin 5-6 bölümü İzmir’de çekilecek ve daha sonra İstanbul’da çekimlere devam edilecek.

Show TV’de yayınlanan ’Kurtlar Vadisi Pusu’ dizisinin çekimleri Ağustos ayı yerine Eylül ayının ilk haftası başlayacak. Dizinin yapımcı firması PANA filmin yapımcılığını yaptığı ve Necati Şaşmaz ile Muro’yu oynayan Mustafa Üstündağ’ın birlikte rol aldıkları filmin çekimlerinin sürmesi nedeniyle dizi beklenenden bir kaç hafta daha geç sezona girecek.

Geçen sezonun sonunda yayına giren ve 6 bölüm sonra çekimlerine ara verilen ’Yol Arkadaşım’ın çekimlerine ise 8-9 Ağustos’ta başlanması planlanmakta. Dizi, 1 Eylül’ de yeni yayın döneminin ilk bölümüyle izleyenlerin karşısında olacak.

atv’nin sevilen dizisi ’Avrupa Yakası’nın çekimlerine 1 Eylül’ de başlanacak. Dizinin yeni sezondaki ilk bölümünün yayını ise 24 Eylül’ de.

Çocukların çok sevdiği ve vazgeçemediği atv’deki fantastik dizi ’Selena’ nın çekimleri de başladı. Yeni sezonun ilk bölümü 29 Ağustos ’ta ekranlarda olacak.

Kaynak:televizyongazetesi
chyreoop

chyreoop

Kadın

Aralarinda Askmi var?

Kavak Yellerinin Sevilen Oyunculari Pelin Karahan ve Ibrahim Kendirici aralarinda gizli Ask oldugu Söyleniliyor! Gectigimiz günlerde Yayinlanan ikilinin samimi Fotoraflari Ardindan Ibrahim Kendirci ve Pelin Karahan Röportajlarinda bu soruldu:
Ibrahim bey ask varmi ask?
- Evet var hemde cok iyi gidiyor..
Peki yeni bir askmi?
- Evet ama lütfen daha fazla soru sormayin..

Pelin hanim sizde ask varmi?
- Evet ama daha cok yeni..
Kim oldugunu sorsak söylermisiniz?
- Arkadaslar biz size zaten yakkinda haber verecegiz..

Alintidir : Dogruluk Payini Bilemem..!
chyreoop

chyreoop

Kadın
MesajKonu: Geri: KY Basında Çıkan Haberler KY Basında Çıkan Haberler - Sayfa 3 Icon_minitime8/28/2008, 13:57

Geçtiğimiz günlerde çekimlerine başlanan Kanal D’nin sevilen dizisi ’Kavak Yelleri 21 ağustos perşembe günü yeni bölümü ile tekrar sevenleriyle buluşacak...
chyreoop

chyreoop

Kadın
MesajKonu: Geri: KY Basında Çıkan Haberler KY Basında Çıkan Haberler - Sayfa 3 Icon_minitime8/28/2008, 13:57

Dizilerin çekimleri başlıyor ÖZELİ

zleyenlerin beğeniyle takip ettikleri dizilerin çekimleri başlıyor. Binbir Gece, Kavak Yelleri, Asi ve Yol Arkadaşım için hazırlıklar başlarken, Kurtlar Vadisi Pusu dizisinin çekimleri Eylül’de başlayacak...

Diziseverlerin yeni bölümlerini merakla bekledikleri diziler çekim hazırlıklıklarına başlıyor.

Kanal D’de yayınlanan ’Binbir Gece’, Şehrazat ve Onur’un düğün törenlerinde Şehrazat’ın fenalaşarak yere yığılmasıyla sezon finalini yapmıştı. Canlı olarak çekilen sezon finalinden sonra izleyenler büyük bir merakla dizinin yeni bölümünü bekliyorlar. 18 Ağustos’ta çekimlerine başlanması planlanan Binbir Gece, yeni sezonda da devam edecek. Şu anda 20 bölüm çekilmesi planlanan dizinin sezon sonuna kadar sürmesi konusunda kesin bir karar olmamakla birlikte, reytinglere göre karar verilecek.

Kanal D’nin sevilen dizileri arasında yer alan ’Asi’nin çekimlerine ise 20 Ağustosta başlanması planlanıyor. Dizinin yeni sezondaki ilk bölümde İstanbul sahneleri de olacak. Bir kaç gün İstanbul’da çalışacak olan ekip daha sonra Antakya’ya hareket edecek.

Kanal D’nin bir başka dizisi ’Kavak Yelleri’nin hazırlıklarına bu hafta içinde başlanacak. Ekip İzmir’e hareket edecek ve dizinin 5-6 bölümü İzmir’de çekilecek ve daha sonra İstanbul’da çekimlere devam edilecek.

Show TV’de yayınlanan ’Kurtlar Vadisi Pusu’ dizisinin çekimleri Ağustos ayı yerine Eylül ayının ilk haftası başlayacak. Dizinin yapımcı firması PANA filmin yapımcılığını yaptığı ve Necati Şaşmaz ile Muro’yu oynayan Mustafa Üstündağ’ın birlikte rol aldıkları filmin çekimlerinin sürmesi nedeniyle dizi beklenenden bir kaç hafta daha geç sezona girecek.

Geçen sezonun sonunda yayına giren ve 6 bölüm sonra çekimlerine ara verilen ’Yol Arkadaşım’ın çekimlerine ise 8-9 Ağustos’ta başlanması planlanmakta. Dizi, 1 Eylül’de yeni yayın döneminin ilk bölümüyle izleyenlerin karşısında olacak.

atv’nin sevilen dizisi ’Avrupa Yakası’nın çekimlerine 1 Eylül’de başlanacak. Dizinin yeni sezondaki ilk bölümünün yayını ise 24 Eylül’de. Çocukların çok sevdiği ve vazgeçemediği atv’deki fantastik dizi ’Selena’nın çekimleri de başladı. Yeni sezonun ilk bölümü 29 Ağustos’ta ekranlarda olacak.

TELEVİZYONGAZETESİ-ÖZEL HABER
chyreoop

chyreoop

Kadın

KAVAK YELLERİ DİZİSİNİN ASLI’SI PELİN KARAHAN BODRUM’DA

24 yaşındaki Pelin Karahan, Lola Beach’te düzgün fiziği ve güzelliğiyle göz doldurdu. Yeni yayın dönemi için enerji ve moral toplayan Karahan, beachte tüm dikkatleri üzerine çekti. Genç oyuncu ilk kez bikinili olarak görüntülendi.

Reklam çekimleriyle başladığı oyunculuğa son sürat devam eden Pelin, yeni sezonda seyirciyi şaşırtacağını söyledi. Sezon finalinde iki aşk arasında kalan Aslı’yı canlandıran Pelin, “Yeni aşklar seyirciye sürpriz olacak” diyerek tüyo verdi.

Kaynak : Gecce.Com
chyreoop

chyreoop

Kadın

Medyanın hatası çok büyük!

Yaprak Dökümü'nün kötü gelini Ferhunde'nin ayağı kırılmış. Gazeteler manşet atmak için vakit kaybetmemiş; 'Herkesin ahını aldı, ayağı kırıldı.' Böyle bir mantık var değil mi gerçekten? Kendimizi o kadar kaptırıyoruz ki televizyona, o karakterleri gerçek sanıyoruz. Onlar gibi konuşmaya, söyleşmeye başlıyoruz. Sohbetlerimizin en derin konusu oluyor, Necla ile Leyla'nın kocakardeşliği, Yasemin ile Ahmet'in siyasete yenilen aşkı ya da Demir ile Asi'nin bitmek tükenmek bilmeyen kavgaları. Biz değil miyiz haftalarca Bergüzar Korel'i Şehrazat ile karıştırıp yuhalayan ya da destekleyen? Herkes kendine sormadı mı 'Ben yapar mıydım?' diye... Az oyuncu çevrilmedi sokakta, 'Sen gel bakalım, bir anlat neden o adama ihanet ettin?' diye... Daha geçtiğimiz aylarda PKK'lıyı oynarken yolu kesilmedi mi bizim oyuncularımızın?
Ehh, hal böyle olunca tabii Ferhunde yani Deniz Çakır için de 'Ettiğini buldu' diyoruz. Mesela Dağhan Külegeç, sevdiği kızı en yakın arkadaşına kaptırsa, "O da Deniz'e yapmıştı, ohh olsun" mu diyeceğiz! Burada tabii ki medyanın da payı büyük... Ekrandaki karakterleri o kadar gerçek kişilermiş gibi sunuyorlar ki, bu yanılsamaya kaptırıyoruz kendimizi! Geçmiş olsun Deniz Çakır!

Takvim

Nilgün K. Tahmaz
chyreoop

chyreoop

Kadın

Kanal D'de yer alan Kavak Yelleri dizisinde rol alan Didem İnselel, evlenmeyi düşünmediğini ve doğru da bulmadığını söyledi.

Kanaltürk'te ekrana gelen 'Renkli Televizyon' programına konuk olan Didem İnselel, evliliğe karşı olduğunu söyledi.

chyreoop

chyreoop

Kadın
MesajKonu: Geri: KY Basında Çıkan Haberler KY Basında Çıkan Haberler - Sayfa 3 Icon_minitime8/28/2008, 13:58

Hoca rolü üzerine yapıştı

Özellikle gençlerin büyük ilgisini çeken Kavak Yelleri dizisinin Kerem Hoca’sı Hasan Önürdeş, sokakta hala kendisine ’Hocam’ diye seslendiklerini anlattı.

Kürşat Başar’ın CNNTURK’teki programına konuk olan Hasan Önürdeş, Kavak Yelleri dizisinde Kerem Hoca karakterini oynamıştı; şimdilerde ise Fox TV’de Ferdi Tayfur’un başrolünde oynadığı ’Memur Muzaffer’ dizisinde rol alıyor.

Kavak Yelleri’nde bir öğretmeni oynayan Hasan Önürdeş, sokakta karşılaştığı gençlerin kendisine ’Hocam’ diye hitap ettiklerini anlatarak, "Yolda tanıyorlar ve ’Hocam siz bilirsiniz nasıl olacak?’ falan gibi yaklaşımlar oluyor. Bazen lise ya da ortaokul çıkışına denk gelirsem biraz kötü oluyor. Bir anda cep telefonları çıkıyor. Rahatsız olmuyorum ama ben biraz çekingenimdir. Sanırım o işlerin insanı değilim ve biraz tuhaf hissediyorum. Onlar sizi farklı bir yere koyuyorlar ama ben normal bir insanım. O biraz çatışma yaratıyor sadece" dedi.

Diziyle ilgili tereddütlerim vardı

Memur Muzaffer dizisiyle ilgili olarak başlangıçta tereddüt yaşadığını anlatan Önürdeş, "Türk filmi tadında, zaman zaman hüzünlü, zaman zaman komik, enerjisi yüksek zaman zaman toplumsal gerçeklere değinen bir dizi. Ben çok sevdim açıkçası. Beklediğimden de çok daha iyi çıktı. Aslında ilk başlangıçta biraz tereddütlerim vardı. Ama enerjisi çok yüksek ve çok samimi" diye konuştu.

chyreoop

chyreoop

Kadın
MesajKonu: Geri: KY Basında Çıkan Haberler KY Basında Çıkan Haberler - Sayfa 3 Icon_minitime8/28/2008, 13:58

Bayat bayat deniz yaz görüntüleri

Kavak Yelleri, geçtiğimiz hafta sezon finali yaptı. Üstelik muhteşem görüntüler eşliğinde. Ancak bu zamansız sezon finaline anlam veremedim. Geçen yaz sezonunda başlayan dizi, reyting alınca kışa da sarkmıştı. Kış boyunca İstanbul'da devam eden dizinin yaz sezonunda Urla'ya dönmesini dört gözle bekliyordum. Ancak bütün karakterlerimiz Urla'ya döndü ve dizi ara verdi. Şimdi Urla'daki bölümler ne olacak? O muhteşem doğa görüntülerinden yoksun mu kalacağız? Efe'nin denize girdiği koyları, sandal sefasını kışın mı izleyeceğiz? Ne de olsa biz fırından yeni çıkmış taze ekmek gibi yayınlandığı hafta çekilen dizilere alışkınız!

NILGUN K.TAHMAZ
chyreoop

chyreoop

Kadın

En büyük hayalim iyi bir yönetmen olabilmek

Ünlü oyuncu Demet Evgar'ın kardeşi olan Yiğit Evgar 'Kavak Yelleri'nde oynuyor. Yönetmen olmak istediğini söyleyen genç oyuncu "İyi bir yönetmenin oyunculuktan da anlaması gerekir" diyor ..

Kavak Yelleri dizisinde Umut karakterini canlandıran Yiğit Evgar gördüğü ilgiden şaşkın... Demet Evgar'ın kardeşi olan genç oyuncu İlgi göreciğimi tahmin ediyordum. Ama bu kadarını beklemiyordum. Sonra şuna inandım: Kadroya kim girse yine aynı ilgiyi görecekti. Çünkü oyunculuk yeteneği olmayan birçok insan sadece tipi düzgün olduğu için el üstünde tutuluyor' diyor. Evgar'ın en büyük hayali ise iyi bir yönetmen olmak.

* Kavak Yelleri'nin kadrosuna yeni girdiniz. İlgi nasıl?
Diziye başladığım zaman bir çok kişi büyük bir ilgiyle karşılaşacağımı söylemişti. Ama ben bu kadarını beklemiyordum. Sonra şuna inandım: Ben değil de başka birisi girmiş olsaydı kadroya yine aynı ilgiyi görecekti. Çünkü oyunculuk yeteneği olmayan bir çok insanı sadece tipi düzgün olduğu için el üstünde tutuyorlar. Çok da fazla sıkılmıyorum. Pelin (Karahan) ya da Dağhan (Külegeç') gibi bir noktada olmadığım için biraz daha rahatım.

MODAYI TAKİP ETMEM
* Bu ilgi televizyonun sihrinden mi kaynaklanıyor?
Tabii... İnternet olmasaydı da bu diziler bu kadar çok izlenmezdi. Teknolojinin büyüsünden kaynaklandığını düşünüyorum.

* Aslında yönetmen olmak istediğiniz doğru mu? İyi bir yönetmen oyunculuktan anlamalıdır. Oyuncuya nasıl bir rol vermesi gerektiğini bilmelidir. Oyunculuğu bundan daha iyi anlayamazdım.

* Arkadaşlarınızdan nasıl tepkiler alıyorsunuz?
Ben Manisalıyım. 2 sene önce geldim buraya. Küçük bir yerden gelip böyle bir dizide oynuyor olmam onlar için şaşırtıcı tabii. Benimle gurur duyduklarını söylüyorlar. Bu da hoşuma gidiyor.

* Oyunculuk dışında neler yapıyorsunuz?
Fotoğraf çekiyorum, Beşiktaş'ta balık tutuyorum.

* Konserleri takip ediyor musunuz?
FazlasıylaTravis, Björk, Metallica. Hiçbirini kaçırmayacağım. Müzikle aram iyidir.

* Modayı takip eder misiniz?
Hayır. Çok rahat ve spor giyinirim. (Seventeen Dergisi)

chyreoop

Kadın

Denizli, Kavak Yelleri oyuncularını ağırladı
Geliri PAÜ hastanesi çocuk acil servisine bağışlanacak etkinliğe Vali Erkmen eşi ile birlikte katılırken, beğenilen televizyon dizisi Kavak Yelleri'nin başrol oyuncuları da organizasyona destek verdi.

Pamukkale Rotary Kulübün üyeleri ' Çocuklar ölmesin ' projesi için Pamukkale richmond otelde bir araya geldi. Geliri PAÜ hastanesi çocuk acil servisine bağışlanacak etkinliğe Vali Erkmen eşi ile birlikte katılırken, beğenilen televizyon dizisi Kavak Yelleri'nin başrol oyuncuları da organizasyona destek verdi.

Pamukkale Rotary Kulübünün organize ettiği Çocuklar ölmesin, projesi kapsamında Pamukkale Richmond Otelde brunch düzenlendi.

Etkinliğe Vali Yavuz Erkmen ve eşi Nev Hilal Erkmen, Kavak Yelleri dizisinin sevilen başrol oyuncuları Pelin Karahan, Dağhan Külegeç, İbrahim Kendirci ile dizinin yönetmeni Jale İncekol, dernek üyeleri, diğer davetliler katıldı.

Ünlü oyuncuları yanlarında gören çocuklar birbirleriyle fotoğraf çektirme yarışına girince bir anda ortalık kalabalıklaştı ve oyuncular da hangi objektife bakacaklarını şaşırdı.

Geliri Pamukkale Üniversitesi hastanesi çocuk acil servisine bağışlanacak bruch'a katılımın fazla olması Pamukkale Rotary Kulübü Başkanı Fehmi Urganlıoğlu ve eşler başkanı Özlem Urganlıoğlu'nu duygulandırdı.

' Düşleri Gerçekleştirelim ' yazılı ceketleriyle etkinliğe katılan çift DRT mikrofonlarına projeyi ve amaçlarını anlattı.

Kavak Yellerli dizisinin en sevilen oyuncularından Efe; gerçek adıyla Dağhan Külegeç ise; daha önce böyle bir etkinliğe katılmadığını, ancak buradaki çalışmanın çok önemli olduğunu belirtti.

Dağhan Külegeç : ' Düşündüm ve bu kampanyaya destek olabilmek için arkadaşlarımla birlikte buraya geldim. Umarım çabamız yeterli olur ve çocuklar ölmez. '

Daha sonra başarılı oyunculara desteklerinden dolayı teşekkür plaketi verildi. Vali yavuz Erkemn'in takdim ettiği plaketleri alan genç oyuncuların heyecanları gözlerden kaçmadı
chyreoop

chyreoop

Kadın
MesajKonu: Geri: KY Basında Çıkan Haberler KY Basında Çıkan Haberler - Sayfa 3 Icon_minitime8/28/2008, 13:59

dizi cumatesiye alınmış
chyreoop

chyreoop

Kadın
MesajKonu: Geri: KY Basında Çıkan Haberler KY Basında Çıkan Haberler - Sayfa 3 Icon_minitime9/5/2008, 16:22

Yeni Haberler öğrennce ekLerm(a)
KY Basında Çıkan Haberler Önceki başlık Sonraki başlık Sayfa başına dön
3 sayfadaki 3 sayfası Sayfaya git : Önceki  1, 2, 3